Te bezkwiatowe rośliny pokochasz od pierwszego wejrzenia

by - września 29, 2017

 
Marzysz o małym, domowym ogródku rodem z Instagrama? Nic prostszego – poznaj rośliny, które szybko skradną Twoje serce i pożyją w Twoim mieszkaniu znacznie dłużej niż tydzień. W dodatku ich pielęgnacja nie należy do najtrudniejszych, a efekt jest niekiedy zachwycający!
Sukulent dla opornych

Sukulenty przeznaczone są dla osób, które mają pod górkę z dotrzymywaniem terminów. Dlaczego? Jeśli raz na tydzień, lub nawet i dwa tygodnie, przypomni Ci się, że nie podlałeś swojej rośliny – nic nie stracisz! Niesamowite, prawda? Twój sukulent nadal będzie się miał dobrze i będzie dumnie prężył się na białym parapecie. Mnogość odmian sukulentów sprawia, że ich kolekcja może się nigdy nie zamknąć!

Paprocie nie jedno mają imię

To niesamowite, jak wiele istnieje rodzajów paproci. Nie jedno mają imię, a więc mamy do wyboru zanokcicę, narecznicę samczą, długosza królewskiego i wiele, wiele innych rodzajów paproci, które możemy hodować zarówno w domowym zaciszu, jak i w ogrodzie. Paprocie lubią mieć wilgotno i stać w półcieniu. Warto jednak rozmawiać ze swoją roślinką, bo bywają dni, gdy ta zaczyna gwiazdorzyć i przeszkadzają jej byle jakie promyki słońca.


Wijąca się hedera

Hedera, czyli inaczej nazywany bluszcz pospolity, lubi się wić. Lubi też ładnie i szybko rosnąć, szczególnie, gdy zadomowi się w miejscu, które jej wybraliśmy. Jego największym plusem jest wiecznie zielone pnącze, które cieszy oko nawet, gdy za oknem plucha, szaro i źle. Moje serce zdobył kształtem liści i ich intensywną barwą.


Szczęśliwe bamboo

Lucky bamboo, czyli inaczej mówiąc: dracena sandera. Jest to niebanalna i ciekawa ozdoba mieszkania. Jej orientalny styl sprawia, że możemy się poczuć jak na wakacjach. Możemy ją uprawiać zarówno w wodzie, jak i w doniczce z ziemią. Osobiście odkryłam, że po 2-3 tygodniach kuracji wodnej, idealnie odnajdzie się w doniczce z lekko wilgotnawą ziemią. Dracena cieszy oko i – mam nadzieję – przynosi szczęście!


Wszystkie te rośliny mam w swoim niewielkim „ogródku” i muszę przyznać, że to do nich mam najwięcej serca. Patrzenie na nie niesamowicie wycisza i uspokaja. Warto zainwestować w choć jedną z nich, szczególnie, że nadchodzące miesiące nie będą obfitować w wysyp kwiatów. Niestety.

A może zerkniesz tutaj?

0 komentarze